субота, 2 березня 2013 р.

"Літописний Гриців" Панчук Г., Панчук О. (2008). Перевидання 2012.

Це назва книжки, яку ми написали з мамою у співавторстві. Перше видання вийшло ще 2008 року. Працювали ми з мамою вдвох, а з друкарні я забирала книгу уже без неї...
Історією рідного містечка Гриців мама цікавилася з дитинства. Переймалася долею величного колись, а тепер порослого бур'янами парку, боліло їй варварське ставлення до старого палацу - родинного гнізда Грохольських. Про долю палацового комплексу писала у місцевій пресі.
Містечко Гриців, яке неодноразово згадується у літописах Самовидця та Величка, належить до найдревніших поселень Волині. Згадує про нього й М. Теодорович у "Историко-статистическом описании церквей и приходов Волынской епархии" (Волынские епархиальные ведомости, 1892. - № 16). Точніше, М. Теодорович посилається на "Церковно-приходскую летопись Рождества-Богородичной Церкви местечка Грицева, Волынской Губернии Заславского Уезда 3-го Благочинническаго Округа" написану 1895 року грицівським священником Іларієм Дучинським. Цей літопис я відшукала в київському архіві. Він став основним джерелом для створення книги. Автори вдячні грицівчанам за збережену пам'ять (особливо багато відомостей про церкву), родині Грохольських, особисто  пану Генріху Грохольському , за матеріали з родинного архіву. За надану фінансову допомогу ми вдячні Михайлові Ганабі та його родині.
Книга швидко розійшлася серед  читачів.
 І минулого року пані Наталя Гнатюк запропонувала перевидати книгу "Літописний Гриців". Це стало можливим за фінансової підтримки громадської організації Фонд Сталого Розвитку "Стара Волинь" та пані Наталі. За що ми вельми вдячні.
Сьогодні я забрала видруковані примірники.
Той, що ліворуч - 2008, праворуч - 2012.
Приємно, що наша з мамою праця має аж два видання.
Дослідження історичної пам'яті триває. Недослідженими нами ще залишаються архіви Польщі та України. Прохання до тих, хто володіє інформацією з історії містечка, готовий поділитися спогадами, світлинами та матеріалами, залишати інформацію у блозі. Тут можна також придбати книгу "Літописний Гриців" (2012).

P.S: Гриців Шепетівського району Хмельницької області.


Немає коментарів:

Дописати коментар